Plotting

Z PMD 85 Infoserver

Plotting

Plotting
Obrázok:Plotting_01.png
úvodný obrázok pri nahrávaní
Autor:Roman Bórik
Vývojár:RM-TEAM
Verzia:PLOTTING, 2011
(PMD 85-1,2,2A,3,C2717)
Lokalizácia:slovenčina
Žáner:logická hra
Download: pmd85emu_games_rm-team.zip

archív obsahuje verziu vo formáte súboru pásky PTP, ako aj image bootovateľnej diskety P32 pre PMD 32 s automatickým zavádzačom RUNNER.

informácie

Cieľom tejto hry je znížiť počet zobrazených symbolov na určený počet v obmedzenom čase. Na začiatku fázy býva počet symbolov 25, 30 alebo 36 a ten treba znížiť na určený počet 9, ktorý sa v ďalších fázach hry znižuje.

Základnými symbolmi sú kríž, kruh, štvorec a trojuholník. Stretnete sa však aj so špeciálnymi symbolmi:

  • Symbol blesku sa občas objaví medzi základnými symbolmi a ak ho hráč zasiahne, získava život. Zároveň symbol funguje ako univerzálny, ktorým je možné zasiahnuť akýkoľvek symbol v rade.
  • Symbol múru mení smer základných symbolov, ktoré doň narazia.
  • Symbol trubice funguje z bočnej strany ako múr, ale odrazené symboly prichádzajúce zhora ňou prejdú.

Pre odstránenie symbolu je potrebné ho zasiahnuť aktuálnym symbolom rovnakého typu zhora alebo z boku. Zasiahnutý symbol nahradí nasledujúci symbol v rade a nahradený symbol sa stane aktuálnym. Ak za zasiahnutým symbolom nasledujú symboly rovnakého typu, každý ďalší bude odstránený s prémiou. Diery, vzniknuté odstránenými symbolmi sú vypĺňané spadnutím symbolov nad nimi. Ak už nie je možné zasiahnuť symbol, ktorý by bol rovnaký ako aktuálny, hráč stráca život a vracia sa mu symbol blesku.

o vzniku...

Hra vznikla podľa rovnomennej hry pre ZX Spectrum, ktorú vytvorila v roku 1990 programátorská skupina Twilight a distribuoval Ocean Software. Twilight zas túto hru vytvoril podľa videohry japonskej firmy Taito z roku 1989.

Verziu pre PMD 85 a kompatibilné vytvorili:

  • Roman Bórik
    program, grafika, zvuky a zvučky, loader...
  • Martin Bórik
    úvodný obrázok...

Táto hra využíva rozšírený farebný režim ColorAce, ktorý pomocou jednoduchej hardwarovej úpravy dokáže zobrazovať až 7 farieb na čiernom pozadí.

pomôcky

zdrojové kódy

Komentované zdrojové kódy pre prekladač AS, taktiež všetky dátové súbory spolu s dávkovými skriptami build.bat, make-ptp.bat a make-p32.bat na automatizovaný preklad zdrojových kódov a výrobu finálnych súborov pre emulátor v pod-adresári release, si môžte stiahnuť v balíčku pmd85emu_game_plotting.source.zip.

screenshoty

riešenie levelu (v režime ColorAce)
riešenie levelu (v režime ColorAce)
riešenie levelu (cez klasický TV výstup)
riešenie levelu (cez klasický TV výstup)
úvodné menu so zapnutým farebným režimom
úvodné menu so zapnutým farebným režimom
tabuľka najlepších (v režime ColorAce)
tabuľka najlepších (v režime ColorAce)