Úvod

Z PMD 85 Infoserver

slovo na úvod...

Vitajte na stránkach venovaných počítaču PMD 85 a kompatibilným, vyrábaným v 80. rokoch 20. storočia v bývalom Československu. Okrem popisu emulátora tu nájdete aj softvér, ktorý bol pre tento počítač vytvorený, literatúru a informácie o hardvéri, ktoré je v súvislosti s vernou emuláciou, samozrejme, nevyhnutné poznať.

Ing. Roman Kišš a RM-TEAM na stretnutí po prednáške "30 let osobních počítačů v Československu" v Prahe.
Ing. Roman Kišš a RM-TEAM na stretnutí po prednáške "30 let osobních počítačů v Československu" v Prahe.

o skupine RM-TEAM...

Skupinu tvoria dvaja bratia: Roman a Martin, ktorých celú mladosť (a samozrejme neskôr aj dospelosť) sprevádzali 8-bitové počítače PMD 85 a ZX-Spectrum. V súčasnej dobe obaja pracujú ako programátori v komerčných firmách, no týmto 8-bitovým počítačom sa (viacmenej aktívne) venujú dodnes vo svojom voľnom čase.

kontakt:

pmd85emu@gmail.com
facebook

💳 podporte nás

Už viac ako 10 rokov pre Vás tvoríme obsah týchto stránok a neuveriteľných 20 rokov tvoríme emulátor so všetkými pokročilými vlastnosťami, ktoré zvyknú mávať skôr emulátory masovo rozšírených 8-bitových platforiem. Všetko nás to stojí mnoho energie a času, no robíme to všetko zo srdca a preto nás táto investícia nesmierne teší. Prevádzka tohoto servera a ďalších našich vedľajších projektov (PP 01, SAA1099Tracker...) však ročne stojí nemalé finančné náklady a urobilo by nám obrovskú radosť, keby sa našlo hoc len zopár fanúšikov, ktorí by symbolickou sumou podporili náš projekt. Môžete tak urobiť pomocou PayPal, kliknutím na tlačidlo nižšie. Každé Euro sa počíta a pomôže pokryť technické zázemie tohoto projektu a jeho ďalší rozvoj. Ďakujeme! ❤️