Atomix

Z PMD 85 Infoserver

Atomix

Atomix
Obrázok:Atomix_01.png
úvodný obrázok pri nahrávaní
Autor:ub880d
RM-TEAM
Verzia:ATOMIX, 2017
(PMD 85-1,2,2A,3,C2717,α,α2)
Lokalizácia:angličtina
Žáner:logická hra
Download: pmd85emu_games_rm-team.zip

archív obsahuje verziu vo formáte súboru pásky PTP, ako aj image bootovateľnej diskety P32 pre PMD 32 s automatickým zavádzačom RUNNER.

informácie

Cieľom hry je zložiť molekuly z jednotlivých atómov ich posúvaním po hracej ploche. Tá sa skladá z atómov a prekážok. Pohybovať atómami po ploche je možné ich zvolením a pohybom hore, dolu, doľava alebo doprava. Pohybujúci atóm sa nezastaví skôr, než nenarazí na prekážku alebo iný atóm. Preto je nutné dobre plánovať, ako dať molekulu dohromady a hlavne si vopred správne vybrať miesto pre jej cieľové umiestnenie.

Hra ma celkovo 30 úrovní. V úvodných - zahrievacích - si prejdete jednoduché molekuly vody, metánu, metanolu, etylénu, či propylénu, no na ďalších úrovniach rastie veľkosť a zložitosť molekúl, častokrát aj s diagonálnymi spojeniami, ktoré sú na celkové zostavenie a umiestnenie medzi prekážkami najťahšie.

o vzniku...

Hra vznikla podľa rovnomennej hry, ktorú vytvoril v roku 1990 Günther Krämer a neskôr ju na ZX-Spectrum upravila a naprogramovala programátorská skupina Scorpion (Patrik Rak a Milan Matoušek) a distribuovala spoločnosť Proxima. Originálny hudobný doprovod má na svedomí František Fuka.


Verziu pre PMD 85 a kompatibilné vytvorili:

  • ub880d
    hlavný program, herné mechanizmy, prepis grafických predlôh...
  • Roman Bórik
    finalizácia, hudobné hradlo a detekcia MIF 85, ozvučenie, loader...
  • Martin Bórik
    úvodný obrázok, prepis hudby do SAA1099Trackera...


Táto hra, ako prvá vôbec, využíva naplno zvukový interface MIF 85 so zvukovým čipom Philips SAA 1099. Zároveň je ďalšou hrou využívajúcou rozšírený farebný režim ColorAce a navyše, dokáže špeciálnym režimom "Interlace" budiť dojem viacerých farieb aj na štandardnom RGB farebnom výstupe.

screenshoty

úvodné menu
úvodné menu
riešenie levelu (v režime pre TV výstup)
riešenie levelu (v režime pre TV výstup)
riešenie levelu (v režime RGB)
riešenie levelu (v režime RGB)
riešenie levelu (v režime ColorAce)
riešenie levelu (v režime ColorAce)