ForEver neXt demo

Z PMD 85 Infoserver


forEver neXt demo for PMD 85

forEver neXt demo
Obrázok:ForEver_neXt_demo_screenshot1.gif
Autor:Martin Bórik
Roman Bórik
Vývojár:RM-TEAM
Verzia:DEMO, 2009
(PMD 85-3)
Lokalizácia:slovenčina
Žáner:farebné grafické demo
Download: forEver_neXt_demo.zip

informácie

Toto demo by sa mohlo hrdiť titulom prvého farebného dema s jemnou grafikou na PMD 85. Ku jeho plnohodnotnému zážitku je potrebné mať pripojený obrazový výstup cez konektor RGB video (v prípade emulátora: farebný režim v škále RGB).

Obrázky väčšiny postavičiek z celovečerných filmov spoločnosti Pixar skonvertoval a prekreslil v editore GRED Martin, nakreslil font a spolu s Romanom naprogramoval scrollovací text prekonávajúci nepríjemné rozloženie obrazovky PMD 85 (6 bitov grafickej predlohy usporiadaných odzadu, ukončených 2 bitmi farebného atribútu). Roman tiež naprogramoval kompresor obrázkov, aby ich bolo možné dostať do pamäte také množstvo a do dema rutinku, ktorá ich v reálnom čase rozbaľuje do obrazovky.

obsah download balíčka

V balíčku, ktorý si môžete stiahnuť v pravom paneli nájdete 2 súbory:

  • PSN snapshot súbor emulátora.
  • P32 súbor s obsahom diskety pre diskový systém PMD 32, ktorý je možné použiť v ISDD, alebo jednoducho vyskúšať v emulátore.


Použitie obrazu disku P32 v emulátore

V dialógu Nastavenia si zvoľte model PMD 85-3, v záložke Záznamové zariadenia aktivujte PMD 32 a ako prvý disk namountujte priložený obraz diskety. Po nabootovaní operačného systému MIKROS zadajte RUN, čo spustí univerzálny zavádzač programov RUNNER, a následne stačí už len zvoliť demo priradené pod klávesou A, ktoré sa zavedie do pamäte a spustí.


screenshoty