Treasure Island

Z PMD 85 Infoserver

Treasure Island

Treasure Island (2nd release)
Obrázok:TreasureIsland_1.png
úvodný obrázok pri nahrávaní
Autor:Libor Lasota
Verzia:TREAISLA, pre všetky typy, 2017, 2021
(PMD 85-1,2,2A,3)
Lokalizácia:angličtina
Žáner:arkáda
Download: games-libor-lasota.zip

informácie

V tejto hre sa v úlohe Jima Hawkinsa snažíte na ostrove plnom pirátov nájsť legendárny poklad Bena Gunna ukrytý v jaskyni. Pred tým sa ale musíte na nábreží vyhnúť pobehujúcim slepcom a tak sa dostať na loď Hispaniola. Následne musíte v podpalubí lode preskákať po sudoch, dať si pozor na krysy a vyskočiť z lode na ostrov.

Na ostrove sa musíte prekliesniť džungľou až k jaskyni, kde je poklad ukrytý. Pri blúdení po ostrove zbierajte rôzne predmety a hlavne meče, ktoré sa Vám zídu pri likvidovaní pirátov. Meč môžete získať aj od samotného piráta a to tak, že sa k nemu priblížite a v momente, keď pirát vrhne po Vás meč, rýchlo uskočíte. Meč potom zoberte a vrhnite ho po nebohom pirátovi. Po nájdení pokladu sa vráťte naspäť na loď, ktorá je v západnej časti ostrova.


Originálnu hru pre ZX Spectrum vydala firma Mr. Micro Ltd a naprogramoval ju Jim Greg. Na PMD 85 ju preportoval Libor Lasota. Pôvodná hra vznikla na motív rovnomennej knihy škótskeho spisovateľa Roberta Louisa Stevensona.

Po spustení hry si môžete zvoliť, v akom farebnom režime má hra bežať. Táto voľba je nevratná a pri požiadavke na iný farebný režim musíte hru nahrať do počítača znovu.

Hra obsahuje, na rozdiel od pôvodnej verzie zo ZX Spectra, aj hudbu v hlavnej obrazovke. Tá pochádza z verzie tejto hry pre Commodore Plus/4.

Ovládanie pohybu Jima je klávesami Q, A, O a P. Vrhnutie meča a skok v druhej medzihre je klávesom M. Klávesom H možno hru pozastaviť. Opätovné spustenie je klávesom T. Súčasným stlačením B+T se hra reštartuje. Klávesom K0 možno vypnúť alebo zapnúť hudbu a zvuky. Pre ovládanie možno použit aj Joystick na oboch portoch.

pomôcky


nesmrteľnosť v 1. a 2. medzihre 
POKE #0896,#AF,#C9
na ostrove neubúdajú životy (smrť ale môže nastať) 
POKE #113B,#00,#00,#00
trvalé vlastníctvo meča 
POKE #0FA3,#00


screenshoty

hlavná obrazovka hry
hlavná obrazovka hry
prvá "medzihra"
prvá "medzihra"
druhá "medzihra"
druhá "medzihra"
na ostrove...
na ostrove...