Pontris2

Z PMD 85 Infoserver

Pontris 2

Pontris 2
Obrázok:Pontris2-hra.png
samotný priebeh hry v režime ColorACE
Autor:Vlastimil Veselý
Vývojár:VBG Software
Verzia:PONTRIS2, pre všetky typy, 2021
(PMD 85-1,2,2A,3)
Lokalizácia:čeština
Žáner:logická hra
Download: pmd85emu_games_vbg.zip

informácie

Vlastik Veselý oprášil svoju hru Pontris a vytvoril rozšírenú verziu, ktorá okrem možnosti zobrazenia aj v režime ColorACE, ponúka aj ďalšie herné prvky.

Základný cieľ hry zostal rovnaký. Je potrebné vymieňať dva susedné kamene tak, aby sa spojili minimálne tri rovnaké kamene vedľa seba horizontálne alebo vertikálne. Po spojení sa kamene rozplynú a všetky, ktoré boli nad nimi, dopadnú na ich miesto. Chýbajúce medzery na vrchu hracieho poľa sa doplnia novými kameňmi. Za každý odstránený kameň získa hráč 1 bod. Neúspešná výmena kameňov však odpočíta jednotku z najvyššieho rádu dosiahnutého skóre! Hra končí, ak už nie je možný žiadny ťah, vynulovaním skóre alebo stlačením klávesu EOL.

Okrem bežných hracích kameňov, ktoré je treba spájaním dostať z hracieho poľa, môžu sa počas hry objaviť ďalšie bonusové kamene.

Kameň s korunkou Kameň s korunkou - Ak sa kameň s korunkou stane súčasťou radu rovnakých kameňov, odstránia sa aj všetky ostatné kamene rovnakého typu.

Bomba Bomba - Ak sa kameň s bombou dostane do najspodnejšieho radu, odstráni sa 5 najspodnejších radov kameňov.

Krížik Krížik - Ak sa tento kameň vymení s akýmkoľvek iným kameňom, odstráni sa 5x5 susediacich kameňov.

Šípky Šípky - Ak sa niektorý z týchto dvoch kameňov vymení s iným kameňom, odstránia sa kamene v danom riadku, resp. stĺpci.


V hre je opäť možnosť si zmeniť vzhľad kameňov a naviac je možné zvoliť si aj farbu kameňov v rámci zvoleného farebného režimu.

screenshoty

informácie o hre
informácie o hre
editácia kameňov
editácia kameňov
informácie o hre
informácie o hre
informácie o hre
informácie o hre