Forum

Z PMD 85 Infoserver

:: späť na zoznam tém ::
Správa
Autor  Autor ::  Jakub Ladman
Poslaná  Poslaná ::  12.08.2013 22:21:09
Predmet  Predmet ::  PMD85 2A + FAUDRAJ
Tak už jsem si přivezl malý 15" VGA LCD z aukra a do PMD nadrátoval scandoubler faudraj od Davida Lüftnera a vypadá to že vše funguje jak má.

Respektive zatím jsem vyzkoušel jen režim colorace.
Softwarovou změnu režimu nemám zapojenu, protože David nedává žádnou radu kam ten signál připojit.


Uvítám vaše tipy.

J.
 
Správa
Autor  Autor ::  Roman Bórik
Poslaná  Poslaná ::  13.08.2013 08:30:48
Predmet  Predmet ::  Re: PMD85 2A + FAUDRAJ
Tak to gratulujem!
Ja som mal s VGA konvertorom problémy, pretože mi v obraze "snežilo".
Nejaký čas som ujedal Davida, on mi posielal upravované verzie FW do CPLD a ja som ich napaľoval a stále bol výsledok rovnaký. Nakoniec sme sa zhodli na tom, čo som už podozrieval ja sám od začiatku, že je problém v mojom PMD 85-2A.
Empiricky som prišiel na to, že sneženie sa objaví, keď sa číta z akéhokoľvek portu, teda keď je -I/OR aktívne. Nastúpil teda osciloskop a ten mi odhalil, že počas STB impulzu, kedy sa videodáta zapisujú do VGA konvertora, je -I/OR skutočne aktívne a tým sa na datovú zbernicu dostávali falošné dáta z práve naadresovanej periférie. Vzhľadom na to, že impulz STB prichádza iba keď je vlastníkom zbernice Videoprocesor, tak bolo jasné, že v tom čase tam aktívne -I/OR nemá čo robiť.
Riešením teda bolo, že som na signál -I/OR zavesil pull-up odpor 1k a sneženie sa stratilo. Takže v čase, keď bol vlastníkom zbernice Videoprocesor, -I/OR síce bolo v stave Z, ale akousi "zotrvačnosťou" zostával v aktívnom stave a spôsoboval spomenutý efekt.

Port na zmenu režimu navrhujem 6Ch. Adresový dekodér možno postaviť z jedného 74LS32 (4x hradlo OR), kde sa využijú 3 hradlá. Do jedného hradla vstúpia A0 a A1, do druhého hradla vstúpi -I/OW a výstup Y6 z obvodu 3205 (pin 9) na interfejsovej doske. Výstupy týchto dvoch hradiel vstúpia do tretieho hradla a jeho výstup sa pripojí na pin 20 (CSWR2) VGA konvertora. Viem, že schéma by bola názornejšia, ale tu v robote na to nemám priestor :-)
 
Správa
Autor  Autor ::  Roman Bórik
Poslaná  Poslaná ::  16.08.2013 06:54:37
Predmet  Predmet ::  Re: PMD85 2A + FAUDRAJ
Nakreslil som schému adresového dekodéra tak, ako som ho tu popisoval a samozrejme, ako to mám aj ja vo svojom PMD 85-2A.
Určite k tomu ešte napíšem nejaký pokec.
:: späť na zoznam tém ::