Magicland Dizzy

From PMD 85 Infoserver

Jump to: navigation, search

Magicland Dizzy

Magicland Dizzy
Obrázok:Magicland_Dizzy_1.png
úvodný obrázok pri nahrávaní
Autor:Zdeněk Šesták
Verzia:MAGICDZZ, 2019
(PMD 85-2A,3)
Lokalizácia:čeština
Žáner:adventúra
Download: games-zdenek-sestak.zip

informácie

Zlý čarodejník Zaks prišiel do dedinky Yolkfolk a zosnoval šialený plán, ako sa pomstiť celej Dizzyho rodine. Chudák Dylan uväznený v kroví, Denzil zmrazený do kocky ľadu a Dora zakliata na žabu či Dozy na večný spánok. Jeho milovanú Daisy drží Zaks kdesi vo vezení a dedka Dizzyho zaklial do podivuhodného sveta za zrkadlom. Dizzy bude musieť všetkých členov rodiny zachrániť a použiť na to všetky možné aj nemožné spôsoby a spolčí sa hoci aj so samotným vládcom pekiel (keď bude mať dosť diamantov). Ale pozor, krehká škrupina Dizzyho toho veľa nevydrží a k dispozícii máte iba 3 životy.


Podľa originálnej hry pre ZX Spectrum, ktorú v roku 1990 vydala firma Big Red Software pod vydavateľstvom Code Masters na PMD 85 preportoval Zdeněk Šesták.

Ide zatiaľ asi o najrozsiahlejší (viac ako 50 obrazoviek!) a graficky najprepracovanejší herný titul pre PMD 85, ktorý sa podarilo naraz dostať do 64kB pamäte, navyše so stálym hudobným doprovodom na MIF 85. Zdeněk na hre pracoval od roku 2014 a zaujímavosťou je, že okrem grafických predlôh zo ZX-Spectrum verzie nepoužil nič viac a na všetko si vyvinul vlastný herný engine. Bližšie technické detaily popísal v tomto skvelom článku.

pomôcky


screenshoty

úvodná obrazovka
úvodná obrazovka
priebeh hry v ColorACE móde
priebeh hry v ColorACE móde
priebeh hry v monochromatickom móde
priebeh hry v monochromatickom móde
priebeh hry v ColorACE móde
priebeh hry v ColorACE móde